Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Tacowe > Nowe suszarnie tacowe

Suszarnia tacowa tunelowa serii TCO

IS08559AN-146

Suszarnia tacowa tunelowa serii TCO

Suszarnia tacowa tunelowa serii TCO

Suszarnia tacowa tunelowa serii TCO

Nowa suszarnia tacowa tunelowa serii TCO

 

Opis

 

Suszarnia tunelowa tacowa model TCO posiada cechy takie jak: duża pojemność, łatwa obsługa itp. W głównej mierze jest odpowiednia do: odwadnianie warzyw, owoców, produktów ubocznych gospodarstw rolnych, i materiałów które wymagają długiego czasu suszenia takich jak: drewno, ceramika and i wszelkiego rodzaju materiałów sypkich.

 

Proces technologiczny

 

Produkt zostaje załadowany na tacki i umieszczony w wózkach. System napędowy przenosi wózki do suszarni tunelowej. Prędkość przenoszenia wózków jest regulowana. Świeże powietrze dostaje się do wentylatora przez kanał wlotowy powietrza. Po podgrzaniu w wymienniku ciepła gorące powietrze jest rozprowadzane w tunelu komory suszarni i uzyskuje kontakt z wilgotnym produktem. Po wymianie energii cieplnej, wilgoć z materiału zostaje odparowana. Para przechodzi do komory powietrznej bocznej wraz z gorącym powietrzem, a następnie pewna część pary zostanie odprowadzona na zewnątrz przez wylot pary, pozostała część pary zostaje wciągnięta przez wentylator i ponownie zostaje wykorzystania w obiegu systemu suszenia. W każdej z sekcji suszenia zawartość wody w produkcie jest inna, tak więc w każdej sekcji suszenia odprowadzanie powietrza i stosunek obiegu powietrza jest różne; podczas całego procesu suszenia, również temperatura suszenia dla każdej sekcji suszącej jest różny: w procesie suszenia podstawowego - ponieważ zawartość wody surowca jest wysoka, więc należy zaprojektować wyższą temperaturę; zaś na koniec procesu suszenia zawartość wody w surowcu jest niższy, więc powinniśmy

zaprojektować niższą temperaturę gorącego powietrza dla tej sekcji.

 

Charakterystyka

 

W zależności od cech produktu, klient może wybrać metodę suszenia: pionowe lub poziome, w celu zwiększenia wydajności i jakości produktu. Urządzenie może być dostosowane do źródła ogrzewania takiego jak: paliwo, węgiel, gaz i olej. W zależności od potrzeb, klient może przyjąć metodę obsługi ręcznej lub automatyzacji procesu podawania i rozładunku produktu.

Nasi partnerzy: