Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Wirówki > Dekantacyjne > Nowe wirówki dekantacyjne Quattro

Wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

IS09252AN-005

Wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

Wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

Wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

Wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

Nowe wirówki dekantacyjne do glicerolu produkcji Quattro Separator

 

Przetwarzanie glicerolu

Glicerol

Zwany także gliceryną, jest prostym poliolem (alkohol cukrowy) związkiem chemicznym. Jest bezbarwną, bezwonną, lepką cieczą, która jest powszechnie stosowana w preparatach farmaceutycznych. Glicerol zawiera trzy grupy hydroksylowe, które są odpowiedzialne za jego rozpuszczalność w wodzie i jego higroskopijność. Szkielet glicerolu ma zasadnicze znaczenie dla wszystkich lipidów zwanych triglicerydami. Glicerol posiada słodki smak i jest powszechnie uważany za nietoksyczny.

 

Produkcja

Triglicerydy znajdujące się w tłuszczach i olejach są z definicji estrami glicerolu z długołańcuchowych kwasów karboksylowych; Hydroliza (zmydlanie) lub transestryfikacja tych triglicerydów wytwarza stechiometryczne ilości gliceryny. W tym schemacie glicerol jest wytwarzany jako produkt uboczny w produkcji długołańcuchowych soli karboksylanowych używanych jako mydła.

 

Aplikacje

W żywności i napojach, glicerol służy jako substancja utrzymująca wilgoć, rozpuszczalnik i słodzik, i może pomóc w utrwaleniu żywności. Jest ona również stosowana jako wypełniacz w handlu gotowych produktów spożywczych o niskiej zawartości tłuszczu (np ciasteczka) i jako środek zagęszczający w likierach. Zaleca się go również jako dodatek przy używaniu słodzików poliol takich jak erytrytol i ksylitol. Stosowany w preparatach do pielęgnacji w preparatach medycznych i farmaceutycznych, głównie jako środek poprawy gładkości, zapewniający smarowanie i jako środek zatrzymujący wilgoć. Znajduje się go również w immunoterapii alergenowej, syropach na kaszel, eliksirach i środkach wykrztuśnych, pastach do zębów, płynach do płukania ust, produktach do pielęgnacji skóry, kremach do golenia, produktach do pielęgnacji włosów, mydłach. Olejki eteryczne są dodawane do zapachów. Ten rodzaj mydła jest używany przez ludzi o wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień, ponieważ zapobiega wysuszaniu skóry dzięki jego właściwościom nawilżającym.

 

Separacja mechaniczna

Usuwając wysokoprocentowe zawiesiny soli za pomocą dekantera faza odparowania/destylacji jest bardziej wydajna i pozwala na osiągnięcie wyższej zawartości ciał stałych, zmniejszając w ten sposób obciążenie cieplne na etapie suszenia. Wydajność urządzenia jest skomplikowaną sprawą. Używają odpowiednio dobranej i określonej wirówki dekantacyjnej pozwala osiągnąć wysoką separację zawieszonych ciał stałych i wysoką klaryfikację cieczy co stanowi plus dla ogólnego procesu i wyników ekonomicznych zakładu.

 

Nasze dekantery

Wirówki dekantacyjne Quattro Separator słyną z wyjątkowej wydajności i niezawodności. Aby osiągnąć jak najlepszą możliwą separację, dekantery pracują w wysokich przeciążeniach w celu silnego odwodnienia placka, pod wpływem wysokich sił w celu zwiększenia odzysku. Różne obroty przenośnika są automatycznie kontrolowane i monitorowane za pomocą "Structura® control system software:.

 

Utrzymanie

Wymagania w zakresie utrzymania również zostały zmniejszone poprzez użycie do budowy urządzeń materiałów z bardzo dobrą ochroną przed zużyciem, szczególnie dla głównych części zużywających się takich jak przenośników i otworów wylotowych ciał stałych.

Nasi partnerzy: