Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Taśmowe > Nowe suszarnie taśmowe

Suszarnia taśmowa serii HMBD

IS08559AN-150

Suszarnia taśmowa serii HMBD

Suszarnia taśmowa serii HMBD

Nowa suszarnia taśmowa serii HMBD.

 

HMBD suszarnia taśmowa jest nowym rodzajem suszarni taśmowej, gdyż jego technologia jest bardziej zaawansowana. Urządzenie ma szerokie zastosowanie z uwagi na jego budowę, wysoką wydajność grzewczą, stabilną pracę. Jest ono powszechnie stosowany w przemyśle chemicznym, pigmentów organicznych, barwników, produktów żużlowych, pasz, żywności i innych.

 

Zasada działania

Materiał może być rozkładany na taśmie poprzez odpowiedni mechanizm podający. Podczas suszenia, gorące powietrze wprowadzane do komory zarówno z boku jak i z dołu taśmy i materiału. To sprawia, że powierzchnia każdej cząstki zostaje ogrzana. Powierzchnia styku z gorącym powietrzem wzrasta i wzrasta przewodzenie ciepła na całej powierzchni. Czas parowania wody z produktu ulega skróceniu. Dlatego suszenie jest bardziej wydajne. To urządzenie szczególnie nadaje się do suszenia materiału surowego, który został wstępnie uformowany. Podsumowując, wybór tej suszarni oznacza uzyskanie wysokiej stabilności procesu i oszczędności energii.

 

Zastosowanie

 

Nadaje się do suszenia wstępnie ukształtowanych surowych materiałów, takich jak pigment, barwniki itp. Nadaje się do suszenia wysokomolekularnych polimerów, tlenku żelaza, ferrytu, produktów farmaceutycznych, aromatów, glonów, różnych produktów chemicznych, nawozów, pasz i tak dalej.

 

Funkcje

Przepływ powietrza, temperatura, czas suszenia mogą być regulowane w celu uzyskania maksymalnego efektu suszenia. Klient może uzyskać żądaną wilgotność gotowego produktu poprzez regulację parametrów suszenia materiału. Materiał jest pozostaje w bezruchu, a więc jego kształt zostanie zachowany. Pył może być zbierany poprzez wydmuchiwanie przez rurę lub filtr pyłu z workiem. Istnieje możliwość wyboru suszarni taśmowej z metalowym sitem lub płytą wibracyjną. Taśma pozostaje wolna od zanieczyszczeń ponieważ pomieszczenia techniczne jest odseparowane od suszarni. Na życzenie, płyta może być wyposażona w system czyszczący, aby usunąć drobne części materiału do wylotu. W zależności od wilgotności materiału, klient może wybrać różne rozwiązania - do ustalenia przed zamówieniem.

 

Nasi partnerzy: