Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Rozpyłowe > Nowe suszarnie rozpyłowe PerMix

Suszarnia rozpyłowa z granulatorem serii GSD

IS08559AN-154

Suszarnia rozpyłowa z granulatorem serii GSD

Suszarnia rozpyłowa z granulatorem serii GSD

Suszarnia rozpyłowa z granulatorem serii GSD

Nowa suszarnia rozpyłowa z granulatorem serii GSD

 

Suszarnia rozpyłowa z granulatorem jest urządzeniem, które może suszyć i granulować w tym samym czasie, Potrzebną wielkość i proporcje kulek granulatu możemy uzyskać zgodnie z wymogami procesu przez dostosowanie ciśnienia pracy. Przebieg procesu jest następujący:

płynny produkt jest pompowany przez pompę wysokociśnieniową do komory suszarni, gdzie rozpyla się go małymi porcjami przy jednoczesnym przepływie czynnika suszącego w postaci gorącego powietrza. Powoduje to gwałtowne odparowanie płynu z kropel, które zamieniają się w proszek i opadają na dno komory. Grubsze cząstki materiału proszkowego zbierają się przy otworze wylotowym w dolnej części, gdzie powietrze i proszek zostają rozdzielone przez cyklon. Następne powietrze zostaje odprowadzone przez wentylator, a proszek zostaje zgromadzony na dnie cyklonu. Jeśli suszarnia na wylocie zostanie wyposażona w dwustopniowy odpylacz, to współczynnik odzysku będzie wynosił pomiędzy 96% - 98%. Powierzchnia komory wieży, rur, separatora, która ma bezpośredni kontakt z produktem została wykonana ze stali kwasoodpornej AISI 304. Izolacja pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną ścianą wieży jest wykonana z wełny szklanej . Korpus wieży jest również wyposażony w drzwiczki rewizyjne, wziernik, oświetlenie wewnętrzne za pomocą instrumentów, których pracę można kontrolować za pomocą panelu sterowniczego. Źródłem ciepła do ogrzewania powietrza może być para lub grzałki elektryczne. Urządzenie cechuje wygodna eksploatacja, szybki rozruch, kompaktowa konstrukcja, czystość podawanego gorącego powietrza. Ponadto zainstalowane w urządzeniu sterowanie i regulacja w elektronicznej szafie sterowniczej, umożliwia kontrolowanie oraz płynną regulację temperatury wlotowej. Para lub paliwo węglowe może zastąpić ogrzewanie elektryczne częściowo lub w całości. Na życzenie klienta możemy wykonać urządzenie wyposażone w inny rodzaj ogrzewania.

Zakres stosowania

 

Granulacja przez rozpylanie na sucho:

Przemysł chemiczny:katalizatory organiczne, żywica syntetyczna, proszek do prania, oleje, tiamina, półprodukty barwnika, biały węgiel, grafit, fosforan amonu itp. Przemysł spożywczy: aminokwasy i podobne substancje, przyprawy, białko, skrobia, produkty mleczne, ekstrakty z kawy, cukier puder, ekstrakt mięsny.

Przemysł farmaceutyczny: leki, pestycydy, antybiotyki, płyny medyczne, itp.

W ceramice: tlenek magnezu, kaolin, wszelkiego rodzaju tlenki metalu, dolomit, itp. W granulowaniu na zimno : kwas amino tłuszczowy, wosk, parafina, gliceryna, łój itp.

Proces ten następuje w trakcie suszenia w obszarze rozpylania kryształów, które koncentrują się w większe cząsteczki, reakcja ta jest często nazywana granulacją.

Proces ten jest wykorzystywany przy produkcji wszystkich rodzaje nawozów, tlenku glinu, ceramiki, proszków farmaceutycznych, wysokiej twardości stali, proszku do prania, tradycyjnych chińskich leków, fosforanu amonu itp.

Cechy urządzenia:

Szybki proces suszenia, ponieważ powierzchnia płynnego surowego materiału po wysuszeniu jest znacznie zwiększona. 95% - 98% wilgoci zostaje odparowana w bardzo krótkim okresie czasu suszenia (od dziesięciu do kilkudziesięciu sekund)

W gotowym produkcie wielkość i proporcje kulek granulatu są jednakowe, płynność i rozpuszczalność dobra, materiał jest wolny od zanieczyszczeń, w związku z czym uzyskujemy wysoką finalną jakość. W zależności od właściwości produktu możemy wykorzystać powietrze gorące do suszenia lub zimne powietrze do granulacji. Proces jest stabilny, sterowanie jest proste i wygodne do obsługi zautomatyzowanego procesu.

Nasi partnerzy: