Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Rozpyłowe > Nowe suszarnie rozpyłowe PerMix

Suszarnia rozpyłowa serii SD

IS08559AN-152

Suszarnia rozpyłowa serii SD

Suszarnia rozpyłowa serii SD

Suszarnia rozpyłowa serii SD

Suszarnia rozpyłowa serii SD

Suszarnia rozpyłowa serii SD

Nowa suszarnia rozpyłowa serii SD.

 

Zasada działania

 

Po tym jak świeże powietrze filtruje się i ogrzewa, zostaje podane do dystrybutora, który znajduje się w górnej części suszarki. Gorące powietrze równomiernie zostaje rozprowadzone do komory suszarni. Gdy ciekły produkt poprzez atomizer umieszczony na szczycie wieży zostaje wprowadzony do komory, zostaje on rozpylony w postaci ekstremalnie małych drobinach jako mgiełka. Produkt zostaje poddawany suszeniu do oczekiwanej wilgotności podczas kontaktu z ogrzanym powietrzem. Gotowy produkt jest odprowadzany w sposób ciągły z dolnej części separatora wieży suszarniczej i cyklonów. Powietrze z komory zostaje odprowadzone z dmuchawy.

 

Charakterystyka

 

Szybkość schnięcia: po rozpyleniu w postaci drobnych kropel znacznie wzrasta obszar kontaktu z powietrzem. Kiedy te małe krople wchodzą w kontakt z gorącym powietrzem, 95% -98% wody zostaje odparowane w 5-35 sekund. Jest to szczególnie istotna cecha w przypadku materiałów wrażliwych na ciepło. Ponieważ produkt jest suszony gorącym powietrzem, produktu w fazie końcowej utrzymuje taki sam kształt jak podczas fazy początkowej - postać rozpylanych kropelek.

Urządzenie charakteryzuje się stabilną pracą: system jest w pełni zautomatyzowany i ciągły, łatwy do sterowania i regulacji. Nadaje się do suszenia zawiesiny o zawartości wody od 40% -90%. Proces suszenia jest wolny od wycieków. Możliwe jest suszenie produktów w postaci: roztwór, zawiesina, emulsja, pasta, a nawet ciasta.

 

Zastosowanie:

 

Farmacja: skrobia, witaminy, spirulina itp.

Przemysł chemiczny: fluorek sodu (potasu), barwniki zasadowe i pigmenty, herbicydy, pestycydy, antyseptyczne, barwniki, nawóz wieloskładnikowy, formaldehyd, kwas krzemowy, katalizator, kwas siarkowy, aminokwasy, biały węgiel, wodorotlenek miedzi, kobalt, wodorotlenek kobaltu, szczawian itd.

Tworzywa sztuczne i żywice: AB, ABS emulsje, żywica kwasu moczowego, żywicy fenolowej, aldehyd, mocznik formaldehyd żywicy, polietylen, poli-chloropren itp.

Przemysł spożywczy: tłuste mleko w proszku, białko, kakao w proszku, substytut mleka w proszku,

białko jaj, owies, sok z kurczaka, kawa, herbata instant, przyprawy, białka z soi, białka z orzeszków ziemnych, hydrolizat, sacharyna sodowa itp.

Cukier: skrobia kukurydziana, glukoza, pektyna, cukier słodowy itp.

Ceramika: tlenek glinu, materiał na ceramiczne płytki, tlenek cyrkonu, tlenek magnezu, talk itp.

 

Nasi partnerzy: