Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Suszarnie płytowe > Nowe suszarnie płytowe

Suszarnia płytowa ciągła serii CPD

IS08559AN-166

Suszarnia płytowa ciągła serii CPD

Suszarnia płytowa ciągła serii CPD

Suszarnia płytowa ciągła serii CPD

Suszarnia płytowa ciągła serii CPD

Nowa suszarnia płytowa ciągła serii CPD.

 

Opis techniczny

 

Suszarnia płytowa ciągła jest rodzajem urządzenia o wysoko wydajnym przewodzeniu i suszeniu w sposób ciągły.

Jej wyjątkowa budowa i zasada działania zapewniają zalety wysokiej sprawności cieplnej, niskie zużycie energii, proste programowanie, łatwe funkcjonowanie i kontrola, jak również dobre warunki pracy itp. Jest ona powszechnie stosowana w procesie suszenia w produktów chemicznych, farmaceutycznych, pasz, produktów rolnych i innych.

Produkujemy trzy główne kategorie suszarni płytowej: dla normalnego ciśnienia pracy, zamkniętą i próżniową, cztery modele: 1200, 1500, 2200 i 3000 oraz trzy rodzaje stali, z której budujemy nasze suszarnie: A - stal węglowa, B - stal kwasoodporna dla części stykowych z produktem i C - urządzenie w całości wykonane ze stali kwasoodpornej. Produkujemy suszarnie o powierzchni suszenia od 4 do 180 metrów kwadratowych. Produkujemy urządzenia z uwzględnieniem potrzeb klienta i zgodnie z właściwościami produktu.

 

Zasada działania

 

Mokre materiały są wprowadzane w sposób ciągły do górnej warstwy suszenia w suszarce. Materiał zostaje wzbudzony i mieszany w sposób ciągły i przepływa przez powierzchnię płyty suszącej. Na małej płycie suszenia materiał zostanie przeniesiony do jej zewnętrznej krawędzi i opadnie do zewnętrznej krawędzi dużej płyty suszenia pod spodem, a następnie przemieści się do wewnątrz i opadnie poprzez centralny otwór na małą płytę suszenia na następnej warstwie. Małe i duże talerze suszenia rozmieszczone naprzemiennie w taki sposób aby materiał mógł przejść przez całość suszarni w sposób ciągły. Czynnik grzewczy, którym może być gorąca woda lub olej zostaje doprowadzony na płyty suszenia, z jednego końca do drugiego końca suszarni. Wysuszony produkt spada z ostatniej warstwy płyty suszącej do warstwy dolnej korpusu i zostaje przesunięty do wylotu odprowadzającego. Wilgoć z materiałów zostaje usunięta i odprowadzona wylotem znajdującym się na górnej pokrywie lub zasysana przez pompę próżniową na górnej pokrywie. Wysuszony produkt odprowadzony z dolnej warstwy może być bezpośrednio po rozładunku zapakowany. Wydajność suszenia można zwiększyć, po wyposażeniu suszarni w urządzenia dodatkowe, takie jak grzałki, kondensator odzysku rozpuszczalnika, filtr workowy na pył, mechanizm mieszania materiałów suszonych, wentylator ssący itp.

 

 

Zastosowanie do procesów:

Suszenie, rozkład ciepła, spalanie, chłodzenie, reakcja i sublimacja

 

Aplikacje:

chemikalia organiczne

chemikalia mineralne

Przemysł farmaceutyczny i spożywczy

Produkcja pasz i nawozów

 

Właściwości

 

Łatwa kontrola, szerokie zastosowanie

 

1. Regulacja grubości materiałów, prędkości obrotowej wału głównego, regulowana liczba ramion, rodzaju i wielkości brony w celu osiągnięcia najlepszej akcji suszenia

2. Każda warstwa płyty suszenia może być poddawana działaniu gorącego lub zimnego medium w zależności od indywidualnej reakcji materiałów na ciepło lub na zimno materiały; temperatura jest regulowana w celu osiągnięcia najlepszego efektu suszenia.

3. Czas przebywania materiału może być dokładnie regulowany.

4. Jednokierunkowy przepływ materiałów bez potrzeby ponownego przepływu i mieszania, równomierne suszenie.

 

Łatwa i prosta obsługa

1. Rozruch i zatrzymanie suszarni są całkiem proste

2. Po podaniu materiału jest on łatwo rozładowywany.

3. Obserwacja procesu przez okienko rewizyjne.

 

Niskie zużycie energii

1. Cienka warstwa materiału, niska prędkość wału głównego, mała moc i energia potrzebne do systemu transportu materiałów.

2. Suszenie poprzez przewodzenie ciepła więc ma wysoką sprawność grzewczą i niskie zużycie energii

 

Dobre warunki eksploatacji, możliwość odzysku rozpuszczalnika i zgodny z wymogami rozładunek

 

1. Normalny typ ciśnienia: przy niskiej prędkości przepływu powietrza wewnątrz urządzenia i wysokiej wilgotności w górnej części wysokiej i niskiej w dolnej części, rozpylony proszek nie mógł unosić się w urządzeniu, więc prawie nie ma pyłu w gazie resztkowym uwolnionym wraz z wilgocią otworem wylotowym na szczycie

2. Typ zamknięty: wyposażony w urządzenie do odzysku rozpuszczalnika które może odzyskać rozpuszczalnik organiczny. Urządzenie to ma prostą budowę i wysoką szybkość odzyskiwania, a azot mogą być wykorzystany jako gaz nośny dla wilgoci w obiegu zamkniętym w celu zapewnienia bezpiecznego działania. Szczególnie nadaje się do suszenia materiałów łatwopalnych, wybuchowych i trujących

3. Typ próżniowy: płyty suszarni działają w środowisku próżni, co jest szczególnie korzystne w przypadku materiałów wrażliwych na temperaturę.

 

Łatwa instalacja i mała powierzchnia

1. Urządzenie dostarczane jako kompaktowa konstrukcja jest łatwa do zamontowania

2. Płyty grzewcze ułożone są warstwami pionowo, co powoduje że zajmowana powierzchnia jest mała a wydajność grzewcza duża.

Nasi partnerzy: