Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Suszarnie łopatkowe > Nowe suszarnie łopatkowe

Suszarnia łopatkowa serii HPD

IS08559AN-167

Suszarnia łopatkowa serii HPD

Suszarnia łopatkowa serii HPD

Suszarnia łopatkowa serii HPD

Suszarnia łopatkowa serii HPD

Suszarnia łopatkowa serii HPD

Nowa suszarnia łopatkowa serii HPD.

 

Opis

Suszarnia łopatkowa może grzać lub ochładzać pasty, granulki lub materiały proszkowe. Jest to połączone urządzenie do suszenia, chłodzenia, sterylizowania, reakcji lub krystalizacji. W tym procesie wykorzystuje się mieszadło, które zapewnia wysoką wydajność transferu ciepła. Mieszadła są samoczyszczące. Suszarnia ta urządzeniem do pracy ciągłej i energooszczędnym. Łopatki rozluźniają suchy materiał i mieszają go ruchami zarówno promieniowymi, jak i osiowymi, zapewniając w ten sposób produktowi całkowitą termiczną obróbkę oraz jednorodną strukturę. Temperatura medium grzewczego wynosi od 40oC do 320oC. Źródło ciepła może stanowić para wodna, gorące powietrze lub olej. Pośrednie podgrzewanie nie zużywa energii, więc energia jest wykorzystywana do ogrzewania materiału grzewczego. Sposób suszenia zapewnia czysta akcję suszenia. Korpus suszarni posiada kształt litery "W". Wewnątrz zamontowane są mieszadła łopatkowe w liczbie 2-4. W celu zapewnienia braku pyłu poza urządzeniem pokrywa na wierzchu korpusu jest uszczelniona. Medium grzewcze płynnie do płaszcza komory i mieszadeł. Budowa mieszadeł może być różna i dostosowana do właściwości materiału poddawanemu procesowi.

Urządzenie znalazło najszersze zastosowanie w przemyśle petrochemicznym.

 

Cechy

 

funkcje Niskie zużycie energii: pośredni przepływ gorącego powietrza nie wymaga wprowadzania i przepływu dużej ilości gazu który ma dystrybuować ciepło. Suszarnia może być czyszczona w trakcie procesu, co poprawia wydajność transferu ciepła. Różnorodność problemów procesowych, może być rozwiązana przez zastosowanie różnych rodzaju źródeł ciepła. Ten typ suszarni w szczególności nadaje się do suszenia materiałów wrażliwych na ciepło. Źródłem ciepła/chłodziwa może być para, olej, woda gorąca oraz wodę chłodząca. Suszarka może być wykorzystane do pracy ciągłej lub wsadowej. To rozwiązanie jest szeroko stosowane w wielu dziedzinach przemysłu.

Niskie nakłady i koszty pracy i konserwacji: wystarczy 1osoba na 1 dzień do obsługi 1 suszarni, co pozwala zaoszczędzić sporo kosztów.

Nasi partnerzy: