Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Suszarki - Urządzenia suszące > Bębnowe na gorące powietrze > Nowe suszarnie bębnowe na gorące powietrze

Suszarnia bębnowa obrotowa serii RDD

IS08559AN-165

Suszarnia bębnowa obrotowa serii RDD

Suszarnia bębnowa obrotowa serii RDD

Nowa suszarnia bębnowa obrotowa serii RDD.

 

Opis techniczny

 

Ciekły produkt jest suszony poprzez transfer ciepła w czasie podawania do obracającej się komory. Ciecz jest natryskiwana do bębna obrotowego za pomocą systemu podającego. Bęben obrotowy jest ogrzewany przez medium grzewcze (para lub olej). Wysuszony produkt jest zeskrobywany przez zgarniaki. Następnie suchy produkt jest przetransportowywany do zbiornika za pomocą przenośnika ślimakowego. Powietrze może być odprowadzane bezpośrednio do atmosfery lub po przefiltrowaniu. Suszarnia komorowa obrotowa składa się z bębna, podajnika cieczy, urządzenia zgarniającego (zgarniak, rama nośna z regulatorem ciśnienia), napęd (silnik i motoreduktor), systemu podawania medium grzewczego, urządzenia do odprowadzania produktu i rozładunku, przenośnika wysuszonego produktu.

 

Właściwości

Wysoka wydajność cieplna. Zasada transferu ciepła suszarni bębnowej obrotowej polega na przewodzeniu ciepła i kierunek przewodzenia ciepła utrzymuje się jednakowy podczas całej operacji. Poza stratami ciepła przy pokrywie i stratami promieniowania całe ciepło zostaje wykorzystane do odparowania wilgoci z materiału. Wydajność może osiągnąć 70- 80%.

Duża elastyczność działania i szerokie zastosowanie. Różne czynniki operacji suszenia w suszarni bębnowej mogą być regulowane, na przykład stężenie podawanej cieczy, grubość powłoki materiału, temperatura czynnika grzewczego, prędkość obrotowa bębna itp., które mogą wpływać i zmieniać szybkość suszenia w suszarni bębnowej. Regulacja poszczególnych czynników pozwala na zastosowanie suszarni bębnowej do suszenia różnych materiałów i różnych wymagań produkcji.

Krótki czas suszenia. Czas suszenia materiałów wynosi zwykle od 10 do 300 sekund, a więc jest odpowiedni do materiałów wrażliwych na ciepło.

Szybkie tempo suszenia. Powierzchnia materiałów powlekanych na ścianie bębna jest bardzo cienka. Normalna grubość wynosi od 0,3 do 1,5 mm, dodatkowo kierunki transmisji ciepła i materiału są identyczne, siła odparowania może osiągać 20-70 kg.H2O / m2.h.

 

Zastosowanie

Urządzenie jest odpowiednie do suszenia produktów ciekłych lub gęstych cieczy w przemyśle chemicznym, barwników, farmaceutycznym, spożywczym, metalurgicznym i innych.

Nasi partnerzy: