Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Piece > Nowe piece

Piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze

IS08559AN-178

Piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze

Piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze

Piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze

Nowy piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze.

 

Opis

 

Piec olejowy serii OHAF na gorące powietrze naszej firmy jest bardzo wydajnym urządzeniem , które łączy funkcje spalania i wymiany ciepła. Wydajność cieplna kotła sięga 65-75% temperatura gorącego powietrza na wyjściu może wynosić 300 °C, w wykonaniu podstawowym. Możemy też wykonać urządzenie o specjalnej konstrukcji, wtedy temperatura wysyłanego gorącego powietrza wzrośnie do wartości 500 - 800 °C. Podczas procesu spalania spaliny i powietrze są oddzielone, a zatem podczas wymiany ciepła, gorące powietrze wewnątrz palnika jest czyste . Kocioł ten może mieć zastosowanie w połączeniu z wieloma urządzeniami suszarniczymi.

 

Zakres stosowania

 

Główną funkcją tego kotła jest grzanie i usuwanie wilgoci, poprzez wytwarzanie gorącego powietrza. Może znaleźć powszechne zastosowanie w rolnictwie, medycynie i chemii, suszeniu zbóż, nasion, owoców, paszy, odwadnianiu warzyw, grzybów: muchomor, biały grzyb, herbaty, liści tytoniu, przy produkcji leków środków spożywczych, surowców chemicznych.

 

 

Zasada działania

Gdy paliwo jest spalane w palenisku zostaje wytworzona wysoka temperatura spalin. Spaliny te są wysyłane przez ogrzewacz gorącego powietrza, które bardzo intensywnie wymienia ciepło z suchym powietrzem. Po wymianie ciepła temperatura gorącego powietrza spada do 250 ° C, aż do wyczerpania go przez wentylator.

Świeże powietrze jest przesyłane do komory spalania przez sterowaną komputerowo dawkę z wentylatora. Po zaabsorbowaniu energii cieplnej gdy temperatura gorącego powietrza osiąga zadaną wartość jest ono wysyłane do wylotu gorącego powietrza. Gdy temperatura gorącego powietrza w komorze dochodzi do najwyższego zaprogramowanego punktu granicznego, palnik automatycznie zatrzymuje funkcję spalania, a kiedy temperatura gorącego powietrza spada do najniższej zadanej wartości palnik zostaje ponownie uruchomiony. Szybkość podgrzewania można regulować zaworem wlotu powietrza.

 

Funkcje

Wygodna obsługa i niskie koszty pracy.

Kompaktowa struktura i niewielka zajmowana powierzchnia.

Zaawansowane funkcje spalania kotła, paliwo może być w pełni zużyte, bez zanieczyszczenia środowiska.

Nasi partnerzy: