Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Deaeratory

PerMix seria PDA deaerator próżniowy

IS08559AN-022

PerMix seria PDA deaerator próżniowy

PerMix seria PDA deaerator próżniowy

PerMix seria PDA deaerator próżniowy

PerMix seria PDA deaerator próżniowy

Deaeratory próżniowe firmy PerMix serii PDA są sanitarnymi kompaktowymi urządzeniami zaprojektowanymi do ciągłego i automatycznego usuwania powietrza lub innych okludujących gazów z dowolnego rodzaju cieczy lub pasty przy pomocy próżni. W procesie przetwarzania produktów cieczowych często pojawiają się powietrze i niechciane gazy w produkcie. Gazy te często powodują problemy takie jak: oksydacja, odbarwienie, zmiany konsystencji produktu, odór i problemy z dozowaniem i napełnianiem.

 

Zasada działania:

Deaeratory próżniowe Permix seria PDA formują cienką drobną warstwę produktu i rozprowadzają cienką warstewkę na dysku odśrodkowym z sitem. Następnie warstwa ta jest spryskiwana przez ramę sitową do komory próżniowej w zależności od lepkości, prędkości i designu płyty dystrybutora (płyty rozprowadzającej). Z uwagi na próżnię bąbelki powietrza lub gazu pękają a odpowietrzony produkt jest rozładowywany w dolnej części urządzenia za pomocą pompy wyporowej (positive displacement), pompy mono lub innego rodzaju pompy (patrz rysunek).

 

Dostępne opcje dla deaeratorów próżniowych PerMix serii PDA:

- pełna automatyzacja dla operacji dla niezależnych jednostek "stand alone"

- konstrukcja w wykonaniu przeciwwybuchowym "explosion proof" - Ex

- regulowana prędkość płyty rozprowadzającej - dystrybutora

- dla delikatnych produktów - kontrola poziomu produktu

- różne systemy próżniowe dostępne

- pompa wysokociśnieniowa do rozładunku

- wykonanie sanitarne

- płaszcz grzewczy/chłodzący

- specjalne materiały wykonania konstrukcji

- poręczny design (na kółkach)

- zakresy wydajności produkcyjnych - od 20 do 15000 kg/h

 

Aplikacje:

Deaeratory próżniowe Permix seria PDA są zdolne obsługiwać wiele procesów, m.in. produkcja spożywcza, kosmetyki i chemikalia, zapobieganie oksydacji w celu zapewnienia odpowiedniej rezerwacji (ochrony) aplikacji. Niektóre produkty końcowe to: sosy, pulpy owocowe, kremy kosmetyczne, syropy, dyspersje PVC, smary, żel pod prysznic, kosmetyki do polerowania samochodów, emulsje, parafiny i penicyliny, lody, spoiwa i lepiszcze.

Nasi partnerzy: