Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe mieszalniki dwustożkowe typu V, Y

PerMix PVM seria PVM typu V

IS08559AN-008

PerMix PVM seria PVM typu V

PerMix PVM seria PVM typu V

PerMix PVM seria PVM typu V

Mieszalnik typu "V" firmy PerMix serii PVM, czasami nazywany również mieszalnikiem typu "Y", jest jednym z typów mieszalników bębnowych (razem z mieszalnikami dwustożkowych), który jest bardzo popularny do dokładnego mieszania swobodnie opadających proszków, granulek lub kryształów. Konstrukcja tych mieszalników jest bardzo prosta i łatwa w czyszczeniu.

Mieszalniki serii PVM cechują się łagodnym i szybkim przepływem mieszania dla produktów ciała stałe/ciała stałe w proporcjach 1:100 000. W celu jeszcze większego zintensyfikowania mieszaniny można zainstalować tzw. "intensifier bar". "Intensifier bar" służy także do tworzenia mieszanek ciała stałe/ciecz w proszku lub granulacie, gdzie składniki są o różnej wadze.

 

Zasada działania

W mieszalnikach typu "V" firmy PerMix serii PVM komorę mieszania tworzą dwa połączone cylindry w kształcie litery V. Proszki podawane są do komory mieszania ręcznie lub przenośnikiem próżniowym. Motor z przekładnią napędzają komorę typu V tak aby obracała się w zakresie 360 stopni. Tego tupy trójwymiarowy ruch powoduje że proszki i granulki wewnątrz komory poruszają się w górę i w dół i zderzają się ze sobą przez cały czas. To powoduje ujednolicenie mieszanki w krókim czasie.

 

Prosty design mieszalników typu V firmy PerMix serii PVM redukuje koszty początkowe zakupu mieszalnika, upraszcza w dużym stopniu obsługę, a także zmniejsza koszty utrzymania. Mieszalniki te dostępne są od rozmiarów laboratoryjnych juz od 2 litrów pojemności do dużych mieszalników przemysłowych o pojemności 6 000 litrów.

 

Mieszalnik te mogą być wyposażone w dodatkowy osprzęt taki jak:

- wewnętrzne rozdrabniacze

- działanie pod próżnią / suszenie (suszarko-mieszalnik)

- specjalne dysze rozpyłowe

- bariera bezpieczeństwa

- kostrukcja mobilna

 

Aplikacje:

 

Mieszalniki Permix serii PVM są szeroko stosowane w przemysłach: farmaceutycznym, barwników i pigmentów, żywic plastikowych, spożywczym, ceramicznym, proszków metalowych, kosmetycznym, detergentów, materiałów wybuchowych, (insektycydów) środków owadobójczych i wiele innych.

 

Przemysł farmaceutyczny: suplementy, składniki aktywne, cukier, powlekanie tabletek, krzemiany

Przemysł chemiczny: grafit, aluminium, proszki nieorganiczne, barwniki, krzemiany, spoiwa i lepiszcza, suplementy nawozów, proszki tworzyw sztucznych, kolorowe mieszanki cementowe, składniki szkła, materiały izolacyjne

Przemysł spożywczy: cukier, asparatam, dodatki spożywcze, aromaty, przyprawy, dekstryna, mieszanki czekoladowe

Przemysł kosmetyczny i pielęgnacji ciała: zasypki dla dzieci, pasty do zębów, kremy kosmetyczne, detergenty, mieszanki czyszczące.

 

Nasi partnerzy: