Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe mieszalniki lemieszowe

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

IS08559AN-004

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

PerMix PTS series mieszalnik lemieszowy

Mieszalniki lemieszowe firmy PerMix seria PTS są jednym z dwóch naszych rodzajów tzw. mieszalników turbulentnych. Drugim rodzajem są mieszalniki łopatkowe serii PTP.

 

Podobnie jak w mieszalnikach wstęgowych Permix seria PRB mieszalniki lemieszowe serii PTS są bardzo wszechstronnymi urządzeniami i mogą mieszać praktycznie wszystkie rodzaje materiałów takich jak: materiały suche, materiały proszkowe i granulaty, materiały krótkowłókniste, ciała stałe wilgotne z cieczami, materiały pastowate oraz masy o bardzo wysokiej lepkości.

 

Mieszalniki lemieszowe PerMix seria PTS znajdują zastosowanie w wielu procesach takich jak: tworzenie mieszanek, mieszanie precyzyjne, dyspergowanie, zawieszanie, emulsyfikowanie, odpowietrzanie, temperowanie, przyspieszanie reakcji fizycznych lub chemicznych, granulowanie, rozdrabnianie aglomeratów itp. Mieszalniki te szczególnie nadają się do trudnych procesów mieszania składników mniejszościowych z mieszanką w proporcji 1 do 100 000 i 1 do 1 000 000 części.

 

Podstawowa konstrukcja:

Mieszalniki lemieszowe PerMix seria PTS są zbudowane z centralnie montowanego wału, który obraca się wewnątrz cylindrycznej komory, lemiesze lub inne elementy mieszające są połączone z centralnym wałem, specjalne otwory na górze mieszalnika do podawania materiału, drzwiczki wpuszczane umożliwiające dostęp do komory w celu jej oczyszczenia umieszczone z przodu mieszalnika, wpuszczany zawór do rozładunku na dole mieszalnika (otwierany pneumatycznie lub ręcznie), kompletny napęd.

 

Zasada działania:

Komorę mieszania napełnia się między 30-70% pojemności pozostawiając przestrzeń dla dyspergowania poszczególnych cząstek wewnątrz komory mieszalnika. Lemiesze poruszając się tworzą intensywny ruch osiowy i radialny powodując że produkt zostaje rozprowadzony wewnątrz komory. Kształt i kąt, razem z obrotem i spasowaniem elementów mieszających a ścianą komory powoduje, że produkt unosi się ze ścian komory. Produkt jest rozładowywany automatycznie podczas pracy maszyny, co zapobiega separacji.

 

Specjalny "design" z rozdrabniaczami

Instalacja rozdrabniaczy "multi-choper" firmy PerMix w podstawowej serii mieszalników PTS umożliwia rozdrabnianie aglomeratów podczas procesów mieszania. Razem z elementami mieszającymi rozdrabniacze rozbijają grudy w produkcie, rozcinają materiały lepkie i pastowate i zapobiegają formowaniu się aglomeratów podczas nawilżania substancji proszkowych.

Rozdrabniacze PerMix multi-choper posiadają oddzielny napęd.

 

Zastsosowania laboratoryjne i pilotażowe

Firma PerMix oferuje mieszalniki lemieszowe laboratoryjne i pilotażowe dla potrzeb działów R&D.

Małe maszyny są bardzo pomocne dla klientów w sytuacji gdy składniki mieszanki są bardzo drogie, a także w celu sprostania limitów budżetowych w pierwszym stadium w wprowadzaniu produktu.

Po osiągnięciu dobrych wyników na maszynie laboratoryjenj lub pilotażowej łatwiej jest dobrać mieszalnik średniej wielkości lub dużo większy.

 

Inne opcje:

- różne rodzaje elementów mieszających dla różnych materiałów - patrz rysunek mieszadeł (mieszadło lemieszowe i mieszadło łopatkowe). Firma PerMix zapewnia głównie dwa rodzaje elementów mieszających: lemiesz (dla serii PTS) i łopatkowe dla serii PTP. Oba rozwiązania mają swoje zalety - mieszadła lemieszowe z łatwościa penetrują gęste czy grube materiały lub pasty, podczas gdy mieszadła łopatkowe stosuje się dla materiałów zawierających składniki o różnym i dużym zakresie lepkości.

- materiał wykonania konstrukcji. Oferujemy mieszalniki z częściami stykającymi się z produktem

wykonane ze stali: stal węglowa, stal KO ASI304, stal KO ASI316/316L, tytan, stal KO typu Duplex,

Hastelloy, itd. Dla matariałów wysoce ściernych oferujemy stal utwardzaną w częściach stykowych.

Oferujemy także mieszalniki wstęgowe w całości wykonane ze stali kwasoodpornej w celu

sprostania wysokim standardom higienicznym.

- podawanie i rozładunek produktu. Różne metody rozładunku i podawania mogą zostać wybrane

przez klientów.

- Napęd. System z silnikiem i przełożeniem, przekładnia cykloidalna, przekładnia ślimakowa, przekładnia pasowa lub przekładnia łańcuchowa etc.

- Płaszcz grzewczo/chłodzący. Płaszcz umożliwiający grzanie lub chłodzenie podczas mieszania

- Dysza natryskowa. Ciecz może być podawana do komory poprzez dyszę natryskową.

- Powiększona wysokość podstawy. Wysokość mieszalnika może być ustalona z klientem w zależności od wymagań i potrzeb klienta.

- Praca w trybie ciągłym. Możemy dostarczyć mieszalnik o pracy ciągłej tam gdzie potrzebna jest duża wydajność na godzinę dla tego samego materiału. Mieszalniki lemieszowe o działaniu ciągłym różnią się od mieszalników lemieszowych wsadowych tym że w mieszalnikach o działaniu ciągłym przepływ masy następuje od wlotu załadunkowego produktu do wylotu rozładunkowego znajdującego się po przeciwległej stronie mieszalnika.

- Mieszanie pod próżnią i odpowietrzenie. Mieszalnik może być zaprojektowany tak aby działał pod

próżnią i odpowietrzeniem dla specjalnych aplikacji.

 

Aplikacje:

Mieszalniki lemieszowe firmy PerMix seria PTS znajdują zastosowanie w całej gamie aplikacji:

- mieszanie suchych proszków: substancje smakowe i dodatki spożywcze, mieszanie gąbek/ciast, kosmetyki, farmaceutyki, cement, proszkowana guma i wiele innych

- materiały pastowate: kremy biszkoptowe, ciasta, materiały PVC, smary do samochodów, pasty marcepanowe i z cukru, pasty toaletowe, kleje do płytek, zaprawy cementowe

- mieszanie mokrych zawiesin: placki filtracyjne, ponowne wzbogacania w plackach filtracyjnych, ciasta, pasty włókien szklanych i żywice

- granulacja na mokro: powlekanie cieczą proszków i granulek

- włączanie tłuszczów i olejów do procesów mieszania

- suszenie próżniowe

- suszenie gorącym powietrzem

Nasi partnerzy: