Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe mieszalniki łopatkowe

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

IS08559AN-005

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

PerMix PTP series mieszalnik łopatkowy

Mieszalniki łopatkowe poziome firmy PerMix seria PTP są bazowane na tradycyjnych mieszalnikach lemieszowych lecz posiadają innowacyjny design.

Są to mieszalniki generujące łagodniejsze mieszanie (dla cząsteczek wrażliwych na wstrząsy) i zużywają mniej energii. Poza tym mieszalniki te osiągają lepsze wyniki kiedy miesza się materiały z cieczami i lepiszczami np. gęstwy. Dzieje się tak z powodu przyczepiania i przyklejania się i owijania się wokół tradycyjnych lemieszy substancji lepkich, podczas gdy w mieszalnikach poziomych łopatkowych firmy PerMix seria PTP tak się nie dzieje.

Główna różnica pomiędzy mieszalnikami polega na różnym kształcie mieszadeł.

 

Aplikacje:

Mieszalniki łopatkowe poziome stosuje się między innymi do dokładnego mieszania, despergowania, emulsifikowania, temperowania, przyspieszania reakcji chemicznych lub fizycznych, granulowania, rozdrabniania aglomeratów, tworzenia mieszanek, itd. Mieszalniki te szczególnie nadają się do trudnych procesów mieszania składników mniejszościowych z mieszanką w proporcji 1 do 100 000 i 1 do 1 000 000 części.

 

Zasada działania:

Komorę mieszania napełnia się między 30-70% pojemności pozostawiając przestrzeń dla dyspergowania poszczególnych cząstek wewnątrz komory mieszalnika. Lemiesze poruszając się tworząc intensywny ruch osiowy i radialny powodując że produkt zostaje rozprowadzony wewnątrz komory. Kształt i kąt, razem z obrotem i spasowaniem elementów mieszających a ścianą komory powoduje, że produkt unosi się ze ścian komory. Produkt jest rozładowywany automatycznie podczas pracy maszyny, co zapobiega separacji.

 

Specjalny "design" z rozdrabniaczami

Instalacja rozdrabniaczy "multi-choper" firmy PerMix w podstawowej serii mieszalników PTS umożliwia rozdrabnianie aglomeratów podczas procesów mieszania. Razem z elementami mieszającymi rozdrabniacze rozbijają grudy w produkcie, rozcinają materiały lepkie i pastowate i zapobiegają formowaniu się aglomeratów podczas nawilżania substancji proszkowych.

Rozdrabniacze PerMix multi-choper posiadają oddzielny napęd.

 

Zastsosowania laboratoryjne i pilotażowe

Firma PerMix oferuje mieszalniki lemieszowe laboratoryjne i pilotażowe dla potrzeb działów R&D.

Małe maszyny są bardzo pomocne dla klientów w sytuacji gdy składniki mieszanki są bardzo drogie, a także w celu sprostania limitom budżetowym w pierwszym stadium wprowadzania produktu.

Po osiągnięciu dobrych wyników na maszynie laboratoryjenj lub pilotażowej łatwiej jest dobrać mieszalnik średniej wielkości lub dużo większy.

 

Inne opcje:

- różne rodzaje elementów mieszających dla różnych materiałów - patrz rysunek mieszadeł (mieszadło lemieszowe i mieszadło łopatkowe). Firma PerMix zapewnia głównie dwa rodzaje elementów mieszających: lemiesz (dla serii PTS) i łopatkowe dla serii PTP. Oba rozwiązania mają swoje zalety - mieszadła lemieszowe z łatwością penetrują gęste czy grube materiały lub pasty, podczas gdy mieszadła łopatkowe stosuje się dla materiałów zawierających składniki o różnym i dużym zakresie lepkości.

- materiał wykonania konstrukcji. Oferujemy mieszalniki z częściami stykającymi się z produktem

wykonane ze stali: stal weglowa, stal KO ASI304, stal KO ASI316/316L, tytan, stal KO typu Duplex,

Hastelloy, itd. Dla matariełów wysoce ściernych oferujemy stal utwardzaną w częściach stykowych.

Oferujemy także mieszalniki wstęgowe w całości wykonane ze stali kwasoodpornej w celu

sprostania wysokim standardom higienicznym.

- podawanie i rozładunek produktu. Różne metody rozładunku i podawania mogą zostać wybrane

przez klientów.

- Napęd. System z silnikiem i przełożeniem, przekładnia cykloidalna, przekładnia ślimakowa, przekładnia

pasowa lub przekładnia łańcuchowa etc.

- Płaszcz grzewczo/chłodzący. Płaszcz umożliwiający grzanie lub chłodzenie podczas mieszania

- Dysza natryskowa. Ciecz może być podawana do komory poprzez dyszę natryskową.

- Powiększona wysokość podstawy. Wysokość mieszalnika może być ustalona z klientem w zależności

od wymagań i potrzeb klienta.

- Praca w trybie ciągłym. Możemy dostarczyć mieszalnik o pracy ciągłej tam gdzie potrzebna jest duża wydajność na godzinę dla tego samego materiału. Mieszalniki lemieszowe o działaniu ciągłym różnią się od mieszalników lemieszowych wsadowych tym, że w mieszalnikach o działaniu ciągłym przepływa masy następuje od wlotu załadunkowego produktu do wylotu rozładunkowego znajdującego się po przeciwległej stronie mieszalnika.

- Mieszanie pod próżnią i odpowietrzenie. Mieszalnik może być zaprojektowany tak aby działał pod

próżnią i odpowietrzeniem dla specjalnych aplikacji.

- Wprowadzając pewne modyfikacje mieszalniki poziome łopatkowe PerMix serii PTP mogą być używane jako urządzenia wieloprocesowe eliminując w ten sposób potrzebę zakupienia dodatkowego specjalistycznego sprzętu. Mogą być one używane jako mieszalnik-suszarnia, mieszalnik-granulator, deaerator, reaktor lub chłodnica.

Nasi partnerzy: