Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe mieszalniki typu Z (kneader, extruder)

PerMix PSG -400 series mieszalnik typu Z (sigma, mixtruder, kneader)

IS08559AN-024

PerMix PSG -400 series mieszalnik typu Z (sigma, mixtruder, kneader)

PerMix PSG -400 series mieszalnik typu Z (sigma, mixtruder, kneader)

PerMix PSG -400 series mieszalnik typu Z (sigma, mixtruder, kneader)

Mieszalniki typu Z (zwane też jako: sigma, knearder, mixtruder) firmy Permix są stosowane do procesów mieszania lub zagniatania (kneading) materiałów o wysokiej lepkości (ponad 500000 cps). Unikany "design" ramion mieszających w kształcie litery Z zainstalowany w dwóch semi-cylindrach tworzących komorę mieszania w seriach Permix PSG pozwala na łączne stosowanie funkcji takich jak: kompresowanie, rozciąganie, składanie, zagniatanie i mieszanie co powoduje iż mieszalniki te mają bardzo szerokie zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak: przemysł chemiczny, spożywczy, farmaceutyczny, mieszanek uszczelniających, farb, oraz wiele innych.

 

Dane techniczne:

pojemność całkowita: 400L

pojemność robocza: 200-300L

Zasilanie: 38V, 3 fazy, 50Hz

Moc silnika mieszadła: 22kW

Moc silnika wytłaczarki: 7.5kW

Podwójny płaszcz na ciepłą wodę

Pokrywa podnoszona hydraulicznie, 1.1kW

Polerowane części stykowe: lustrzany połysk na # 200

Szafa sterownicza elektryczna, w tym:

· 2 szt. VFD do kontroli prędkości zarówno mieszadła i wytłaczarki

· Obrotomierz

· Woltomierz / Amperomierzy, Start / Stop przyciski alarmowe;

· Pokrętło regulacji ogrzewania

Gwarancja: 12 miesięcy od daty wystawienia faktury handlowej

 

Zasada działania:

W mieszalnikach firmy Permix seria PSG Sigma Kneader są 2 specjalnie zaprojektowane mieszadła w kształcie litery Z które się obracają. Mieszadła są zainstalowane w komorze mieszalnika której spód tworzy specjalnie ukształtowane półkoliste misy (łoża) z grzbietem po środku. Mieszadła obracając się spotykają się nad grzbietem komory. Mieszadła obracają się z różną prędkością (z reguły jest to stosunek 3:2) i przeciwbieżnie do siebie. Akcja mieszania jest osiągana przez kombinację przesuwania się całej masy wewnątrz komory, rozciągania jej, składania, zagniatania, dzielenia i ponownego łączenia w miarę upływu czasu jak materiał jest ciągnięty i ściskany przez mieszadła do ścian komory i poddawany siłom rozcinającym. Jednocześnie nowe warstwy materiału są ściskane i składane jedna nad drugą. Mieszadła które są polerowane jednocześnie zeskrobują wszystkie punkty powierzchni komory za każdym obrotem jednocześnie dzieląc wsad materiałowy w komorze i przez to doskonale ujednolicając wsad.

 

 

Rozwiązania rozładunku mieszalnika:

A. Przechylny zbiornik komory

Dla małych maszyn przechył może być typu mechanicznego (ręczny lewarek lub koło przechyłu). Dla większych maszyn może być napędzany elektromechanicznie lub hydraulicznie.

B. Ślimak wytłaczania jest umiejscowiony po środku komory i pracuje w cylindrze stycznym do mieszadeł i poniżej 2 ramion mieszających zapewniając przy tym dokładne mieszanie wszystkich składników a jednocześnie przyspieszając proces mieszania. W trakcie rozładunku kierunek obrotu ślimaka jest odwrócony a wymieszany materiał jest wytłaczany przez prze odpowiedni otwór głowicowy z boku maszyny. Ślimak posiada własny niezależny napęd więc mieszadła i ślimak mogą działać niezależnie od siebie.

 

Opcje:

Duża liczba dostępnych opcji jest dostępna dla mieszalników firmy Permix seria Sigma Kneader umożliwiając wykonywanie poszczególnych funkcji lub pracę jako ogólna zagniatarka.

 

- przechylny zbiornik komory

- dolny ślimak rozładunkowy

- regulowana prędkość napędu

- napęd hydrauliczny

- specjalne ramiona "Duplex" dla intensywnego zagniatania

- próżniowa komora

- podwójny płaszcz

- ramiona mieszające zachodzące za siebie

- podwójny płaszcz i podgrzewane ramiona mieszające

 

Firma Permix oferuje w seriach PSG-D specjalne ramiona mieszające typu "Duplex", które są specjalnie zaprojektowane do nawet bardziej jeszcze intensywnego zagniatania. Są to dwa ramiona zagniatające z dwoma ostrzami poziomymi które są głęboko redukowane jedno w stosunku do drugiego w przekładni i oskrobują się w ruchu zwrotnych. Ramiona obracają się w stosunku 1:2. Z powodu ich różnych prędkości krawędzie ostrzy zachodzą na siebie i cofają się zeskrobując materiał z siebie nawzajem.

Powoduje to wysoki poziom rozciągania i ścinania a tym samym tarcie w zagniatanym materiale co z kolei powoduje doskonałą dyspersję i homogenizację. Kształt ostrzy umożliwia stabilny przepływ materiału z ścian komory do środka komory.Firma Permix oferuje w seriach PSG-D specjalne ramiona mieszające typu "Duplex", które są specjalnie zaprojektowane do nawet bardziej jeszcze intensywnego zagniatania. Są to dwa ramiona zagniatające z dwoma ostrzami poziomymi które są głęboko redukowane jedno w stosunku do drugiego w przekładni i oskrobują się w ruchu zwrotnych. Ramiona obracają się w stosunku 1:2. Z powodu ich różnych prędkości krawędzie ostrzy zachodzą na siebie i cofają się zeskrobując materiał z siebie nawzajem.

Powoduje to wysoki poziom rozciągania i ścinania a tym samym tarcie w zagniatanym materiale co z kolei powoduje doskonałą dyspersję i homogenizację. Kształt ostrzy umożliwia stabilny przepływ materiału z ścian komory do środka komory.

Nasi partnerzy: