Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe mieszalniki typu Nauta

PerMix serii PNA mieszalnik typu nauta

IS08559AN-006

PerMix serii PNA mieszalnik typu nauta

PerMix serii PNA mieszalnik typu nauta

PerMix serii PNA mieszalnik typu nauta

Mieszalniki stożkowe śrubowe (tzw. nauta od imienia wynalazcy patentu Pana J.E. Nauta) firmy PerMix serii PNA są mieszalnikami wsadowymi mającymi szerokie zastosowanie w wielu aplikacjach wymagających delikatnego mieszania i minimalnego generowania ciepła w celu nie zniszczenia produktu. Z uwagi na fakt iż łożyska i uszczelnienia nie są eksponowane w komorze mieszania tam gdzie znajduje się produkt nie istnieje ryzyko zanieczyszczenia produktu smarami.

Mieszalnik serii PNA cechuje bardzo niskie zużycie energii, niskie koszty eksploatacyjne i utrzymania przy jednoczesnych wysokich osiągach mieszania.

 

Zalety:

- brak minimalnej ilości wsadowej w celu umożliwienia mieszania

- rozładunek do pełna minimalizujący pozostałości produktu w komorze

- łatwość w czyszczeniu zarówno suchym jak i mokrym

- delikatne mieszanie dla materiałów wrażliwych na zderzenia cząstek

- brak przedostawania się smarów poprzez uszczelnienie wału do produktu

 

Zasada działania:

Mieszadło spiralne śrubowe (lub dwa, trzy mieszadła zgodnie z zamówieniem klienta) mieszczą się wewnątrz stożkowej komory mieszania. Mieszadła obracają się wokół własnej osi równolegle do i bardzo blisko ściany komory mieszania. Śruby podnoszą proszki do góry z dna i wokół stożka do góry komory, a potem proszek opada pod wpływem grawitacji. Jednocześnie mieszadło bądź mieszadła obracają się ruchem planetarnym wokół osi centralnej stożka tak aby proszki mogły zostać wymieszane w każdym miejscu stożka przez śruby.

Nasi partnerzy: