Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe homogenizatory (typ Fryma)

PerMix PMS series Multi-shaft Mixer, mieszalnik wielowałowy (homogenizatory)

IS08559AN-014

PerMix PMS series Multi-shaft Mixer, mieszalnik wielowałowy (homogenizatory)

PerMix PMS series Multi-shaft Mixer, mieszalnik wielowałowy (homogenizatory)

PerMix PMS series Multi-shaft Mixer, mieszalnik wielowałowy (homogenizatory)

PerMix PMS series Multi-shaft Mixer, mieszalnik wielowałowy (homogenizatory)

Mieszalniki wielowałowe (homogenizatory) firmy PerMix serii PMS są rewolucyjnymi i wszechstronnymi mieszalnikami wieloprocesowymi zaprojektowanymi na potrzeby szerokiej gamy gałęzi przemysłu i wielu procesów. Zapewniają one unikalne mieszanie w trzech rodzajach łączących w sobie elementy mieszające wolnoobrotowe z elementem mieszającym szybkoobrotowym.

W związku z tym zastosowanie mieszalników wielowałowych (homogenizatorów) firmy PerMix serii PMS nie ogranicza się jedynie do produkcji prostych emulsji, zawiesin i innych produktów homogenizowanych lecz zawiera całą gamę procesów produkcyjnych od podawania komponentów do dobrze odpowietrzonego i gotowego do pakowania produktu.

 

Zasada działania

Podczas działania mieszalnika serii PMS ostrza szybkoobrotowe powodują rozcieranie się i dyspersję materiałów podczas gdy mieszadło wolnoobrotowe z ostrzami zgarniającymi nie poprzestaje podawać zeskrobywana masę ze ścian komory do mieszadła szybkoobrotowego.

 

Elementy mieszające:

Mieszalniki serii PMS wyróżniają się wśród mieszalników ogólnie. Z uwagi na ich innowacyjna ideę do połączenia różnych rodzajów mieszania razem, co powoduje że są one uniwersalne i pokrywają one całą gamę aplikacji. Połączenie dwóch wolnoobrotowych mieszadeł (mieszadła zeskrobującego i mieszadła śrubowego) z szybkoobrotowym mieszadłem emulsyfikującym niesie za sobą następujące zalety:

- zwiększone mielenie, dyspersja i emultifikacja i dokładność

- stabilny i ujednolicony produkt końcowy z doskonałą dystrybucją granulek

- wysoce skrócone cykle produkcyjne

- oferują opcje produkcji zimnych emulsji (w połączeniu z instalacją elementu wysoce intensywnego firmy PerMix), co prowadzi do znaczących oszczędności w zużyciu energii

 

Odpowietrzanie próżniowe:

W trakcie procesu mieszania intensywnego trzyrodzajowego produkt może być także mieszany w atmosferze próżni utrzymywanej w komorze. Bąbelki powietrza zawarte w produkcie podczas intensywnego mieszania ciągle podnoszą się do powierzchni. Następnie pękają pod wpływem próżni by w końcu opuścić komorę z pomocą pompy próżniowej. Ciągły proces deaeracji zwiększa stabilność chemiczną produktu oraz zapobiega niechcianym reakcjom chemicznych takich jak oksydacja (utlenianie). dzięki temu produkty takie zapewniają większą dokładność dozy po stronie napełniarek i pakowaczek. Produkty te przyspieszają formowanie się emulsji. Także produkt końcowy wygląda też lepiej, jest bardziej błyszczący, przyjemny.

 

Płaszcz grzewczo-chłodzący

Podwójny płaszcz może posiadać podłączenia do wody, pary lub oleju. Urządzenia umożliwiające pracę pod ciśnieniem są dostępne na życzenie i według specyfikacji klienta. Przegrody zainstalowane pomiędzy ścianami zbiornika a jego płaszczem umożliwiają lepszą wymianę ciepła redukując tym samym czas grzania i chłodzenia. Kompletny i w pełny zautomatyzowany system operujący kontrolą temperatury jest po prostu podłączony do prądu. Podłączenie wody i pary jest dostępne za dodatkową opłatą.

Oprzyrządowanie każdego mieszalnika zawiera: termometr, mierniki ciśnienia i próżni.

 

Aplikacje:

mieszalniki wielowałowe (homogenizatory) serii PSG znajdują wiele zastosowań w różnych gałęziach przemysłu takich jak:

- w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym przy produkcji emulsji, past, kremów, balsamów, płynów kosmetycznych eyelinerów, podkładów kosmetycznych, maści, szamponów, kremów do golenia, pasty do zębów i innych

- w przemyśle spożywczym: do produkcji ketchupów, majonezów, dressingów, serków, serków homogenizowanych, różnych koncentratów

- w przemyśle chemicznym: past do butów, substancji uszczelniające, środków do czyszczenia samochodów, zawiesin itd.

Mieszalniki serii PVH (vacuum homogeniser mixer) spełniają te same funkcje we wszystkich spożywczych aplikacjach.

Nasi partnerzy: