Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Nowe maszyny > Mieszalniki PerMix > Nowe wysoce intensywne pompy z wbudowanym mieszalnikiem (rozdrabniacze)

PERMIX High Shear Inline Mixers - PC1-165

IS08559AN-035

PERMIX High Shear Inline Mixers - PC1-165

Wysoce rozcierająca pompa (Inline Mixer) firmy PerMix jest dedykowana do mieszania, dyspergowania i homogenizowania mieszanek ciała stałe i ciecze oraz ciecze i ciecze w obiegu zamkniętym lub do pracy ciagłej.

 

W odróżnieniu od mieszalnika wsadowego mieszanie zachodzi w komorze mieszania, a tym samym energia jest doprowadzana do materiału w najbardziej skuteczny sposób. To skraca również czas procesu aż do 90% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami mieszania.

 

Zasada działania:

Cztery kroki wyjaśniające zasadę działania:

1. Kiedy wirnik (rotor) jest napędzany silnikiem obraca się z ogromną prędkością kilku tysięcy rpm. Powoduje to intensywne zasysanie po środku i wciąganie zarówno ciał stałych jak i cieczy z dołu zbiornika do jego strefy centralnej.

Patrz rysunek [1]

 

2. Siła odśrodkowa wypycha mmieszany materiał na obrzeża zbiornika. Materiały są poddawane intensywnego zgniataniu i mieleniu z uwagi na precyzyjny prześwit mechaniczny pomiędzy rotorem (wirnikiem) i statorem. W trakcie tego procesu tworzy się również duże ciśnienie z uwagi na kumulowanie się materiałów. Ciśnienie to umożliwia jeszcze większe zderzenia cząsteczek.

Patrz rysunek [2]

 

3. Występuje również inny rodzaj intensywnego rozbijania hydraulicznego, ponieważ materiał jest zmuszany do przechodzenia przez otwory w statorze z bardzo dużą prędkością. Kiedy cząsteczki materiału przedostaną się na zewnątrz statora mają tendencje do wybuchania na tysiące jeszcze mniejszych cząsteczek z uwagi na gwałtownie spadające ciśnienie.

Patrz rysunek [3]

 

4. Swieży materiał jest ciągle wciągany do statora-rotora podtrzymując cykl mieszania. Z uwagi na wir w zbiorniku materiał z każdego miejsca zbiornika może przejść przez system stator-rotor raz za razem powodując rozdrobnienie kropelek materiału.

Patrz rysunek [4]

 

Model PC1-165

Dane techniczne:

380V, 3 fazy, 50Hz

Moc znamionowa: 7,5 kW

Prędkość nominalna: 3000 rpm

Wydajność: 8000 L / h przy 3000 cP

Materiał wykonania części stykowych z produktem: 304 ss

Materiał wykonania pozostałych części: stal węglowa, malowane

Certyfikat CE

 

Gwarancja: 12 miesięcy od daty wystawienia faktury handlowej (za wyjątkiem uszczelnień mechanicznych i innych uszczelnień wału, na które okres gwarancji wynosi 6 miesięcy).

Gwarancja nie obejmuje części zużywających się w wyniku normalnego użytkowania np. tuleje wału, łożyska, paski, szczotki węglowe.

 

Czas realizacji: ok 2 miesięcy po otrzymaniu zaliczki + czas transportu do klienta (ok. 35 dni).

Dokumentacja: w języku angielskim i polskim.

Transport, opłaty celne oraz dokumentacja w języku polskim wliczone w cenę urządzenia.

Nasi partnerzy: