Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

Jednowarstwowa suszarnia taśmowa serii MBD

IS08559AN-147

Jednowarstwowa suszarnia taśmowa serii MBD

Jednowarstwowa suszarnia taśmowa serii MBD

Nowa Jednowarstwowa suszarnia taśmowa serii MBD

 

Opis

 

Surowy produkt jest rozprowadzany na taśmy transportowe poprzez odpowiedni mechanizm wspomagający taki jak: rozdzielacz, wibrujący pas, granulator, pasy taśmowe. System grzewczy jest wyposażony w wymiennik ciepła i system cyrkulacji. Każdy kanał posiada jeden lub kilka systemów odprowadzania pyłów. Kiedy surowy produkt jest przenoszony, gorące powietrze przechodzi przez lub ponad produktem - tą drogą produkt jest równomiernie suszony.

 

Charakterystyka

 

W suszarni taśmowej następujące czynniki mogą być specjalnie dostosowane do potrzeb procesu klienta: temperatura grzania, przepływ powietrza, czas suszenia.

Opcja dodatkowa: istnieje możliwość produkcji urządzenia z dodanym systemem przemywania taśm i systemem chłodzenia produktu w procesie jego suszenia. Podczas przenoszenia na taśmie wilgotny materiał jest suszony w szczelnej komorze podczas całego procesu suszenia.

Wydajność produkcyjna jest duża ponieważ w urządzeniu nie występuje wyciekanie produktu podczas procesu suszenia z uwagi na szczelność komory.

Produkt jest ładowany do suszarni równomiernie w związku z czym nie występuje potrzeba programowania temperatur dla różnych etapów suszenia. Ta cecha jest szczególnie ważna przy suszeniu produktów które muszą zachować kolor i nie i ich kształt nie może zostać zdeformowany podczas suszenia. Dodatkowo, podczas procesu suszenia produkt nie będzie poddawany takim czynnościom jak silne potrząsanie i wibracje, więc granulki produktu granulowanego nie zostaną zniszczone. Stąd też suszarnie taśmowe są dedykowane dla produktów które powinny zostać wysuszone z zachowaniem kształtu. Suszarnia taśmowa naszej produkcji może również upiec, ugotować lub schłodzić surowy materiał z pominięciem funkcji suszenia. Nasza suszarnia może zostać zaprojektowana z konstrukcją z inteligentną dystrybucją powietrza w celu rozdzielenia gorącego powietrza do każdego pojedynczej części produktu jednorodnie. Konstrukcja urządzenia naszego designu nie jest skomplikowana. Dzięki naszemu podejściu do projektu i potrzeb naszych klientów nasz suszarnia została zaprojektowana tak aby można ją było łatwo przetransportować, zainstalować i obsługiwać.

 

Zastosowanie

 

Suszarnia tunelowa taśmowa jest urządzeniem do procesu suszenia w sposób ciągły i jest szeroko stosowana w przemyśle chemicznym, spożywczym i farmaceutycznym, materiałów budowlanych i przemysłu elektronicznego, w szczególności jest dostosowana do suszenia surowych produktów, które mają dobrą przepuszczalność powietrza i są ukształtowane w arkusz, pasek lub granulki. Dla produktu w postaci maści, najodpowiedniejszym sposobem na jego wysuszenie jest najpierw jego ukształtowanie a potem poddawanie suszeniu.

 

Zastosowanie dla produktów:

 

odwodnianie warzyw, granulat paszowy, glutaminian sodu, wiórki kokosowe, pigmenty organiczne, kauczuk syntetyczny, leki, niewielkie wyroby z drewna, wyroby z tworzyw sztucznych, elementy elektroniczne, węglan wapnia, biały węgiel i czarny barwnik.