Polski
Polski
English

Kategorie maszyn

Wybierz kategorię:

1250 prasa filtracyjna komorowa

IS08519AN-011

1250 prasa filtracyjna komorowa

1250 prasa filtracyjna komorowa

1250 prasa filtracyjna komorowa

Prasy filtracyjne komorowe firmy Leofilterpress seria 1250.

 

Właściwości typoszeregu:

 

Rozmiar płyt: 1250mmx1250mm typ membranowe

Grubość płyt filtracyjnych: w zależności od projektu Leo Filter Press i ustaleń dla różnych potrzeb produktów i wymagań

Ilość płyt filtracyjnych: w zależności od projektu Leo Filter Press i ustaleń dla różnych potrzeb produktów i wymagań operatorów urządzeń (zgodnie z BHP)

Zakres temperatur filtracyjnych: 0-90 st.C (w standardzie lub inne zgodnie z ustaleniami z klientem), max. 1220 st. C

Ciśnienia filtracyjne dostępne: 0,6-2 MPa (zgodnie z ustaleniami z klientem)

Metoda zamykania prasy filtracyjnej: automatyczna z dociskowym systemem hydraulicznym

 

Zasadza działania i charakterystyka rozmiarowa dla automatycznych komorowych pras filtracyjnych Leo Filter Press seria 1250

1. Wykorzystany patent technologicznej produkcji płyt filtracyjnych cechuje się:

- wysoką gęstością materiału w płycie

- wytrzymałością na wysokie temperatury

- lekką wagą

- antykorozyjnością

- wytrzymałością na zasady i kwasy

- bezwonnością

- nietoksycznością

2. Specjalny design formy wtryskowej zamykanej z wielką siłą do produkcji wnękowych płyt filtracyjnych, przyspieszona szybkość filtracji, ujednolicona formacja placka i przemywanie, zmniejszona wilgotność i łatwość w obsłudze

3. Rama prasy filtracyjnej wykonana jest z solidnej stali przystosowanej do pracyzgodnie z wszelkimi ogólnie przyjętymi normami wytrzymałościowymi dla tego typu urządzeń

4. Dokładna filtracja podczas procesu przy jednoczesnym rozsądnym designie struktury.

5. Otwieranie i zamykanie wszystkich płyt filtracyjnych za pomoca systemu hydraulicznego, maksymalne hydrauliczne ciśnienie zamykania komór 25MPa, design który umożliwia automatyczne podtrzymywanie ciśnienia.

6. Łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo pracy w operowaniu filtrami podczas ciągłego działania jest osiągana za naciśnięciem przycisków na panelu sterowniczym.

7. Filtry te posiadają specjalnie zaprojektowane elementy bezpieczeństwa gwarantujące bezpieczeństwo pracy operatorów od a do z i bezpieczeństwo operacji.

8. Istnieje wiele opcji dodatkowych (specjalnych projektów), które moga zostać dodane, takich jak:

- rynna placka filtracyjnego

- wózek na placek filtracyjny

- platforma

- pomost roboczy

- przenośnik taśmowy do transportu placka filtracyjnego

- przenośnik ślimakowy do transportu placka filtracyjnego

- zbiornik na placek filtracyjny

- sterowanie PLC do rozproszonego systemu sterowania DCS (Rozproszony system sterowania (DCS, ang. distributed control system) – pojęcie związane z automatyką przemysłową. Określa system odpowiadający za sterowanie i wizualizację procesu przemysłowego posiadający wspólną bazę danych dla sterowania i wizualizacji (w przeciwieństwie do systemu zbudowanego na bazie SCADA i PLC). Wspólna baza punktów (tagów) daje jednoznaczne określenie w systemie DCS. Oznacza to, że jeśli przypiszemy przetwornikowi ciśnienia nazwę 110_PT-321, będzie to jego unikatowy numer widziany zarówno w wizualizacji, jak i w oprogramowaniu aplikacyjnym, co więcej, niemożliwe będzie nazwanie w ten sposób innego punktu. Genezą powstania takich systemów było komputerowe "zarządzanie" pracą i nastawami regulatorów analogowych. Ponadto sterowniki "prawdziwego" DCS'u powinny opierać się na systemie operacyjnym czasu rzeczywistego (ang. RTOS) co zapewnia wykonanie w czasie rzeczywistym wszystkich zaplanowanych operacji (program nie może się zawiesić nawet jeśli programista popełni błąd)

- praca zautomatyzowana

- prasa może zostać zaprojektowana z funkcją automatycznego czyszczenia tkanin filtracyjnych i otrzepywania ich (strząsania z nich)

- wibracja tkanin filtracyjnych

Jeśli posiadają Państwa ww. lub inne wymagania prosimy o przedstawienie ich inżynierom firmy Industrio Service i Leo Filter Press.